6.11.2016

Antonino Labate (narozen v roce 1964 v italském městě Sulmona) byl jmenován novým ředitelem, zodpovědným za strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti oddělení SEAT Sport.

Antonio Labate (na fotografii v černém obleku) bude ve své nové funkci zodpovědný za definování a vývoj dlouhodobých obchodních strategií, které přesahují rámec motoristického sportu. Řízení strategie, obchodního rozvoje a provozních činností je nově vytvořená oblast, která bude spolupracovat s technickým managementem oddělení SEAT Sport, v jehož čele stojí již více než dvě desetiletí Jaime Puig (na fotografii v oranžové košili).

Labate byl před příchodem ke značce SEAT rok a půl provozním ředitelem zastoupení značky Ducati v Brazílii. Jeho úkolem na této pozici bylo posílit přítomnost italské značky na největším jihoamerickém trhu. Labate byl během této doby vůdčí postavou při přípravách plánů rozvoje brazilského zastoupení Ducati a posílení strategického postavení slavné motocyklové značky a jejích produktů.

Labate má více než třicetileté zkušenosti v automobilovém průmyslu. Většina jeho kariéry byla spojena s výrobcem automobilů Fiat. Než převzal vedení brazilského zastoupení Ducati, vedl oddělení vlastních prodejců Fiat Chrysler v regionu EMEA. Předtím byl Labate generálním ředitelem společnosti Abarth & c. Spa. Na této pozici pracoval na vývoji strategie pro návrat značky Abarth, v jejímž vedení stál šest let. Před tím působil v odděleních prodeje, poprodejních služeb, marketingu, financí a provozních činností různých společností v automobilovém průmyslu.

Antonino Labate, nový ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti oddělení SEAT Sport - fotografie Antonino Labate, nový ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti oddělení SEAT Sport - fotografie