SEAT a Sónar+D spojují síly na podporu inovací a kreativity

22.5.2019

SEAT poprvé spolupracuje s mezinárodním festivalem Sónar. Věhlasná akce se zaměřením na hudbu, kreativitu a technologie se letos koná již pošestadvacáté v barcelonském inovativním a kreativním duchu. Značka SEAT se stala inovačním partnerem festivalu Sónar a doprovodného kongresu Sónar+D. SEAT navíc uvede na scénu nové semináře Sónar+D MasterClasses by SEAT jako jednu z významných novinek letošního ročníku. Odborné semináře se uskuteční v novém sále Sónar+D Auditorium by SEAT.

Sónar+D je mezinárodním antidisciplinárním kongresem, který se koná od roku 2013 v Barceloně v rámci festivalu Sónar. Na této akci se scházejí prominentní umělci, technologové, kreativní profesionálové, hudebníci, filmoví režiséři a producenti, designéři, myslitelé, vědci, podnikatelé, tvůrci, hackeři a mnoho dalších odborníků ve snaze zkoumat, jak kreativita ovlivňuje a mění přítomnost a pomáhá vytvářet novou budoucnost.

Susanne Franzová, globální marketingová ředitelka společnosti SEAT, vysvětlila, že „Sónar a Sónar+D jsou etalonem pro mezinárodní akce v oblastech kreativity a inovací. Tato smlouva posiluje úsilí společnosti SEAT dělat věci jinak, neohlížet se na tradice a využívat k tomu prostředí akcí, jako je festival Sónar, jehož záběr sahá daleko za hranice hudby“.

Letošní novinkou jsou semináře Sónar+D MasterClasses by SEAT. Cílem nového formátu studia je podporovat inovace a kreativitu na národní a mezinárodní úrovni. Ve dnech 17., 18. a 19. července se uskuteční celkem 9 devadesátiminutových speciálních lekcí, které se budou zabývat zásadní rolí kreativity v inovačních procesech. Jednotlivé diskuze budou věnovány mimo jiné spolupráci mezi umělci a umělou inteligencí, strojovému učení, interakci s roboty nebo designu obklopujících a interaktivních prostředí.

Ricard Robles, jeden ze zakladatelů a ředitelů festivalu Sónar, zdůraznil, že „speciální semináře kongresu Sónar+D jsou projektem, na němž pracujeme již dlouhou dobu. Jedná se o nejvýznamnější novinku letošního ročníku. SEAT je ideálním technickým partnerem pro jejich realizaci, protože sdílíme společnou vizi, v níž je kreativní talent klíčem k nalézání inovativních řešení výzev, jimž čelíme. Máme velkou radost, že můžeme tento projekt rozvíjet společně“.

Na semináře Sónar+D MasterClasses by SEAT s kapacitou po 50 až 80 účastnících budou mít prioritní přístup odborníci, kteří se zúčastní kongresu Sónar+D. Od září budou odborné semináře přístupné také na internetu prostřednictvím webových stránek Sónar+D.

Městská mobilita v hudebním rytmu

SEAT každoročně podporuje hudbu a pouliční umění partnerstvími s předními mezinárodními festivaly na celém světě. SEAT letos znovu spolupracuje s předními městskými festivaly, jako je Primavera Sound, na němž poprvé sponzoruje dalších 13 hiphopových umělců, kteří vystoupí na festivalu. Mezi podporované festivaly patří také Lollapalooza v Paříži a Berlíně a Wireless Festival ve Frankfurtu. Tyto akce jsou považovány za ideální platformy ke sdílení vášně pro hudbu a pouliční umění a mladistvého, optimistického ducha značky SEAT.