31.5.2020

Dr. Werner Tietz byl k 1. červenci jmenován novým členem představenstva společnosti SEAT, odpovědným za výzkum a vývoj. Vrcholový manažer, který nastoupil do koncernu Volkswagen v roce 1994, je v současnosti vedoucím vývoje společnosti Bentley. Ve společnosti SEAT nahradí Axela Andorffa, který zamíří ke značce ŠKODA, kde ponese odpovědnost za produktovou řadu středně velkých vozů a elektromobilů na základě platformy MEB.

Tietz získal titul inženýra na univerzitě RWTH Aachen University v německých Cáchách. Do koncernu Volkswagen nastoupil v roce 1994 a předtím pracoval na univerzitních výzkumných projektech v oblasti zpracování plastů. Ve společnosti Audi zastával řadu funkcí a po dlouhou dobu byl odpovědným za vývoj interiérů všech vozů Audi. V roce 2011 přešel ke značce Porsche, která mu svěřila odpovědnost za vývoj karoserií a interiérů všech modelů. Podílel se také na vývoji koncepčního vozu Taycan a pracoval na zavedení inovativních materiálů do několika modelů. Od roku 2018 byl členem představenstva společnosti Bentley a jako vedoucí jejího vývoje vytvořil novou strategii vývoje a položil základy pro elektrifikaci značky.

Carsten Isensee, předseda představenstva společnosti SEAT, zdůraznil, že „příchod manažera, jakým je Tietz, je pro SEAT skvělou zprávou. Tietz má rozsáhlé zkušenosti získané během mnohaleté práce pro značky, které patří v rámci koncernu Volkswagen mezi technicky nejvyspělejší. Svými zkušenostmi bezesporu přispěje k dalšímu posílení zaměření značky SEAT na technologie a inovace, které patří mezi hlavní pilíře společnosti“.

Nový ředitel povede inovační projekty společnosti SEAT v období, které je charakterizováno přechodem k elektrické mobilitě a technologickým pokrokem pro ještě bezpečnější a hospodárnější cestování automobilem. Člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, má na starosti oblast designu, v níž vznikají koncepty všech vozidel značek SEAT a CUPRA, a Technické centrum SEAT, v němž více než 1000 inženýrů pracuje na vývoji inovací pro automobily a na řešeních pro budoucí mobilitu. SEAT je největším průmyslovým investorem ve Španělsku. V roce 2019 vynaložil na výzkum a vývoj 1,259 miliardy eur.

Dr. Werner Tietz povede výzkum a vývoj ve společnosti SEAT. Předtím šéfoval vývoji v Bentley - fotografie