Jorge Díez byl jmenován novým šéfdesignérem společnosti SEAT

20.10.2020

Jorge Díez byl k 1. prosinci jmenován novým šéfdesignérem společnosti SEAT. Díez nasbíral v průběhu téměř 20 let rozsáhlé mezinárodní zkušenosti v oblasti automobilového designu. Od roku 2011 do roku 2014 vedl oddělení vnějšího designu ve společnosti SEAT a pracoval také v centrálách značek Audi a Volkswagen v Německu. Ve své nové funkci bude přímým podřízeným Dr. Wernera Tietze, který má v představenstvu společnosti SEAT na starosti výzkum a vývoj.

Jorge Díez byl od července 2019 viceprezidentem evropského designérského centra společnosti Mitsubishi Motors. Předtím však působil mnoho let v rámci koncernu Volkswagen. Jako vedoucí vnějšího designu společnosti SEAT se stal jedním z autorů ikonických modelů barcelonské značky, od třetí generace modelu SEAT Leon přes čtvrtou generaci modelu SEAT Ibiza až po SEAT Ateca, první SUV v historii španělského výrobce automobilů. Ve službách značky Audi vytvořil rovněž pozoruhodné modely, například druhou generaci Audi TT a první generaci Audi A7.

Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT, zdůraznil, že „Jorge Díez je jedním z nejtalentovanějších designérů v automobilovém průmyslu. Je podepsán pod mnoha klíčovými vozy uplynulého desetiletí, jakými jsou Leon, Ateca a Ibiza. Je skvělou zprávou, že se vrací do společnosti SEAT. Jeho mezinárodní zkušenosti, inspirace z Barcelony a hodnoty značek SEAT a CUPRA se promítnou do designu modelů, které budeme uvádět na trh v nadcházejících letech“.

Dr. Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, uvedl: „Je mi potěšením přivítat zpět Jorgeho Díeze a svěřit mu vedení našeho týmu designérů. Jeho odborné znalosti jsou ve spojení s mimořádným úsilím zárukou výjimečného designérského stylu pro budoucí modely SEAT a CUPRA.“

Jorge Díez získal vzdělání strojního inženýra se zaměřením na průmyslový design na univerzitě Cardenal Herrera University ve Valencii a je držitelem magisterských titulů v oboru automobilového designu z Polytechnické univerzity ve Valencii a z prestižní univerzity London Royal College of Art.

Nový šéfdesignér společnosti SEAT se téměř celou svou kariéru věnoval vnějšímu designu. Díez pracoval sedm let u Audi v Ingolstadtu a v roce 2008 nastoupil do oddělení vnějšího designu značky SEAT. V roce 2010 byl jmenován mezi vedoucí designéry značky Volkswagen ve Wolfsburgu a o rok později převzal vedení vnějšího designu ve společnosti SEAT. Díez se v roce 2014 vrátil ke značce Audi jako ředitel designérského centra pro automobilové koncepty v Mnichově a pracoval pro značky Audi, Lamborghini a Ducati. O tři roky později povýšil na vedoucího Studia 4 v oddělení vnějšího designu společnosti Audi. V červenci 2019 byl jmenován viceprezidentem evropského designérského centra společnosti Mitsubishi Motors a tuto funkci vykonával do svého návratu do společnosti SEAT.

Jorge Díez byl jmenován novým šéfdesignérem společnosti SEAT - fotografie