14. sraz SEAT KLUBU ČR aneb jak to dopadlo?

4.6.2013

Na přelomu května a června jsme se potkali na již 14.sraze našeho SEAT KLUBu, který byl doprovázen nepříjemným deštěm, z něhož se nakonec vyklubaly záplavy takřka po celé střední Evropě. :(

Nebylo však vše tak nepříjemné. I přes nepřízeň počasí se nás na sraz sjelo 103 aut, což zcela překonalo naše nejodvážnější očekávání a my vám za to děkujeme! I když jsme rekord z minulého roku, kdy se na sraz sjelo 118 aut, nepřekonali, i tak je to velký úspěch.

Velkým lákadlem byla zcela jistě ve spolupráci s auto-mania.cz i jedna z prvních možností vidět zcela nový třídveřový SEAT Leon SC FR naživo. Toto nové kupé mělo mezi návštěvníky velký úspěch, dokonce takový, že se umístil na děleném 3.-4. místě v hlasování o BEST OF BEST! Je to důkaz toho, že SEAT se ubírá dobrým směrem a můžeme se těšit na další, nové modely.

Minulý rok totiž bylo počasí ukázkové. Svítilo sluníčko, bylo teplo. Letos to byl, bohužel, pravý opak. I když páteční odpoledne provázelo slunečné a teplé počasí, které dávalo naději tomu, že se deštivé předpovědi na sobotu nevyplní, nebylo tomu tak.

Od sobotní sedmé hodiny ranní začaly k zemi padat první kapky, což s občasnou změnou intenzity vydrželo až do neděle. Sobotní program jsme tedy museli zvládnout s deštníky nad hlavami a promočení od hlavy až po paty.

Dopolednímu programu jako již tradičně vévodila volba nejhezčích aut srazu v kategoriích IBIZA/CORDOBA, LEON 1M, TOLEDO, OSTATNÍ (Alhambra, Altea, Arosa, Leon 1P a veškeré další modely), NON SEAT a BEST OF BEST - tedy nejhezčí SEAT srazu. Vybírali samo návštěvníci srazu, což je pro majitele o to větší ocenění.

Po obědě následovala spanilá jízda, která se vlivem počasí maličko zkomplikovala a prodloužila, takže do cíle nedojeli všichni tak, jak bylo původně plánováno. Vše se naštěstí obešlo bez nehod a podobných nepříjemných záležitostí. Snad se jen omlouváme jednomu z členů, který se po cestě dostal do nepříjemné situace a díky velkému snížení auta a nešťastnému železničnímu přejezdu zůstal "viset" na kolejích a nemohl se z místa hnout. Slibujeme, že příště se to pokusíme naplánovat lépe, ale znáte české silnice... :(

Dovolte mi tedy ještě jednou poděkovat všem za účast a poblahopřát k výhrám a pohárům! Už teď se těšíme na příští sraz! Doufáme, že nám vyjde pěkné počasí a opět se sejdeme v hojném počtu. A kdo ví, třeba nový rekord tentokrát padne...

Další fotky shlédněte tady:
Markéta Koubová - GALERIE TADY
Jan Sedlák - GALERIE TADY
Jakub Pelej - GALERIE TADY

A protože já jsem bohužel letos z nedostatku času a celkem hustého deště foťák nevytáhl, posílám alespoň fotky od uživatele Tomíno, kterému tímto DĚKUJU! - el provo