Nový SEAT Leon si již můžete prohlédnout u dealerů v ČR

13.1.2017

SEAT právě na trh uvádí modernizovaný SEAT Leon třetí generace. Zatím je možné si ho prohlédnout v Českých Budějovicích v CB Auto. V nejbližších dnech bude k vidění také u Havex Auto v Chlumci nad Cidlinou nebo ve Znojmě u Libor Suchý autoprodejna.

Facelift SEATu Leon se omezil na drobnosti, které měly auto osvěžit. Úkolem totiž nebyla radikální změna. Vždyť Leon se stále skvěle prodává. Vlastně jde o nejprodávanější model značky.

Z designového hlediska jsou tedy nové přední i zadní světlomety, přední nárazník s jinak tvarovanými LED mlhovkami nebo kola. Drobné změny se odehrály i v interiéru. Omezily se prakticky jen na displej multimedií, který přišel o některé své ovladače, nahradily je dvě tlačítka „hromadné volby“.

Prakticky největší změny jsou tam, kde to není vidět. Leon dostal nové prkvy konektivity, včetně možnosti bezdrátového dobíjení mobilních telefonů po vzoru SUV Ateca, ale i některé nové motorizace či výbavy. Kromě základní výbavy dostává Leon i elektrickou ruční brzdu. Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT zodpovědný za výzkum a vývoj říká:„Mohli bychom říci, že jsme do Leonu vložili Atecu.“

A platilo by to také o předních FullLED světlometech. Ty z Atecy převzaly svou grafiku i funkčnost. Mají nyní denní svícení kolem vnějšího obrysu světlometu včetně spodního i horního okraje, které se střídá s ukazatelem směru. Před modernizací byly blikače v malém trojúhelníku u vrchní hrany světlometů a za některých okolností nebyly zcela zřetelně vidět. To se již nyní nestane. Jen škoda, že stále nejsou adaptivní. Zadní světlomety také dostaly techniku LED, ovšem nikoliv pouze pro potkávací a brzdové světlomety jako u verze před modernizací, ale také pro ukazatele směru, které procházejí celou jejich délkou. Stačilo několik drobných detailů a Leon vypadá mnohem moderněji.

Bohatší je také výbava asistentů a pomocníků. Ta zahrnuje nejen adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist či Front Assist, jenž je schopen zcela zabrzdit a nebo výrazně zbrzdit vůz před možnou čelní kolizí. Tyto asistenty byly součástí výbavy již před modernizací, nově jsou v nabídce asistenty jako např.: asistent jízdy v dopravních kolonách, asistent pro stav nouze Emergency Asisst (v případě, že by řidič nereagoval – infarkt, nevolnost, apod.).

SEAT Leon je již možné objednávat, základní cena byla stanovena na 339 900 Kč. Konfigurátor je ZDE.