19. sraz SEAT KLUBu ČR - květen 2018: foto + video

11.6.2018

Poslední květnový víkend se i letos nesl ve znamení srazu SEAT KLUBu ČR. Šlo již o jeho 19. ročník a ani letos nechyběla příjemná atmosféra, spousta SEATů a ani bohatý doprovodný program, o čemž vás přesvědčí fotogalerie a video.

19. sraz SEAT KLUBu ČR

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE JE KE ZHLÉDNUTÍ ZDE!

Po několika ročnících, kdy se sraz konal u přehrady Rozkoš v Královéhradeckém kraji, jsme se rozhodli pro změnu místa. Volba padla na místo, které lépe propojuje metropole Čech a Moravy. Sraz se tak tentokrát konal ve Žďáře nad Sázaou v rekreačním areálu Pilák. Tradiční však bylo konání od pátku do neděle s tím, že hlavní program se odehrával v sobotu.

Páteční odpoledne a večer byl pro návštěvníky akce ve vlastní režii, pro pořadatele nicméně znamenal finální přípravy akce, soutěží i odměn, které si měli letošní vítězové odvézt. Soutěží bylo pro tento ročník poměrně hodně, kromě tradičního hodnocení aut návštěvníky, šlo také o hodnocení aut odbornou porotou. Účastnící srazu mohli také předvést svoji manuální zručnost a to jak při výměně kola, tak i při skládání molitanů do kufru. Oboje byly soutěže na čas. Pro ty, kteří si na svém autě občas něco rádi sami udělají a opraví, jsme připravili také poznávání automobilových součástek poslepu. Na 19 kousků byl časový limit dvě minuty, ale byli i takoví soutěžící, kterým na to stačilo jen něco přes půlku času.

Asi nejzajímavějším bodem programu z hlediska soutěží, letos jistě byla jízda zručnosti. Nebyla ale taková, jakou znáte z předchozích ročníků. Tentokrát se jezdilo zcela novým modelem SEAT Ateca. Ten měl ale všechna okna zalepena neprůhlednou fólií a řidiči se mohli orientovat jen podle obrazu z kamer na displeji navigace. Jde o jednu z možností, které si pro model Ateca může zákazník přikoupit v rámci příplatkové výbavy. Podle vašich ohlasů vás to bavilo a to jsme rádi!

V rámci dalšího doprovodného programu byl u hlavního stanu vystaven závodní speciál Cupra TCR úřadujícího evropského šampióna v závodech cestovních vozů (ETCC) Patra Fulína. V odpoledních hodinách dorazil se svým Leonem Cupra R i samotný Petr Fulín. Moderátor akce Ondřej Hořínek s ním pak vedl velmi zajímavý rozhovor. Ten jsme vysílali živě a na jeho záznam se můžete podívat zde.

Neposledním bodem programu byla také poměrně reálná simulace první pomoci při dopravní nehodě. Její účastníci si museli poradit se zaklíněnými lidmi pod autem, jimž z otevřené rány vytékala krev, museli uklidňovat šokovanou spolujezdkyni, která se neustále vyptávala na příjezd ambulancí a podobně.

Zapomenout nelze ani na partnery akce, kteří si také pro návštěvníky akce připravili vlastní doprovodný program. Jmenovitě šlo o:

- SEAT Auto Máca Jihlava – autorizovaný prodejce a servis vozů SEAT
  - Detailingshop – prodejce autokosmetiky, který nabízí nejlepší produkty od výrobců z celého světa
  - XTUNING - profesionální chip tuning automobilů, nákladních vozů, zemědělských strojů a dalších motorových prostředků

Závěrem bychom chtěli poděkovat nejen právě partnerům akce, ale také vám všem, kteří jste na sraz přijeli. Doufáme, že jste si ho užili a těšíme se na vás (nejpozděj) opět příští rok! Tentokrát na jubilejním 20. sraze a při oslavě 15 let SEAT KLUBu ČR.

P.S. Poděkovat bych chtěl také všem, kteří se na organizaci celé akce podíleli, a díky nimž proběhla tak, jak proběhla! DÍKY!

Pavel Srp,
předseda SEAT KLUB ČR z.s.