Jak ušetřit na povinném ručení? Vyzkoušejte pojištění online

3.5.2019

Každý, kdo se rozhodne investovat do svého automobilu, musí brát v potaz, že na silnice s ním může jen za určitých předpokladů. Jeden z hlavních milníků, kterým musí každý majitel vozu projít, je sjednání povinného ručení. Jak už vyplývá ze samotného názvu tohoto pojištění, zařízené ho mít prostě musíte. Na dnešním finančním trhu se nachází opravdu rozsáhlé množství produktů a pro člověka bez znalostí se může stát hledání mezi nimi doslova zničující činností. Nicméně existují i možnosti, jak se k vyřizování pojištění z odpovědnosti vozidla postavit chytřeji. A právě tomu se hodláme věnovat v následujících řádcích, takže rozhodně nikam neodcházejte.

Jaké máte možnost při sjednávání pojištění vozidla?

• navštívit pobočky jednotlivých společností

• spočítat si pojištění online

Lidé se v dobách před nástupem internetu museli spolehnout jen sami na sebe. Proto jim v souvislosti s pojištěním vozidla nezbývalo nic jiného, než obout boty a vyrazit do města, kde navštívili pobočky jednotlivých společností, které se danou problematikou zabývali. Povinné ručení poté podepsali nejčastěji hned v prvním případě, protože už jednoduše nechtěli obětovat další čas hledání. V současnosti už je takové jednání spíše přežitkem, protože ani kdybyste obešli více poboček, nikdy nemáte jistotu, že se vám dostanou objektivní informace.

Na pobočkách společností pracují jejich zaměstnanci, kteří mají od vedení nakázáno, že musejí poskytované služby co nejvíce vychválit. Logicky vám tedy nemohou říct, že někde za rohem mají pojištění přímo pro vás daleko výhodnější. Proto se na slova, která vám budou tvrdit, nemůžete nikdy spoléhat.

Mnohem jednodušší je hledat vhodné pojištění na internetu. Pomocí jednoduché kalkulačky, která se nachází na specializovaných portálech, například povin.cz, si snadno spočítáte, kolik byste na základě vašich osobních informací měli platit a jaké nabídky na trhu můžete očekávat. Na vás je pak získané informace vyhodnotit a podle toho se posléze rozhodnout, jakou možnost nakonec zvolí. Nikdo vás do ničeho nebude nutit, nikdo vás nebude přemlouvat. Průhlednější způsob získávání informací dosud nebyl vymyšlen.

Jen povinné ručení? Vyplatí se i havarijní

Kromě povinného ručení byste se měli zaměřit i na hledání dalšího pojištění, které se vám v rámci běžného provozu určitě vyplatí. Musíte si uvědomit, že povinné ručení sice kryje vzniklé výlohy při dopravních nehodách, ale stará se pouze o škody způsobené druhým osobám. Pokud tedy hodláte zakoupit vozidlo nové za ohromně vysokou částku, určitě nechcete, abyste o něj vinou nehody úplně přišli a nedostali za něj ani korunu. Havarijní pojištění se tedy opravdu vyplatí mít. Určitě se podívejte i na škody, které toto pojištění kryje. V balíčcích jednotlivých společností se toho nachází opravdu hodně a je na vás, abyste zvážili rizika.

Samozřejmě existují ještě další různé typy připojištění, takže pokud o ně máte zájem, určitě si také dohledejte informace. Ve výsledku za to budete rádi.

Jednejte pouze s dostatkem informací

V dnešní době se bohužel mnoho lidí bezhlavě vrhá k jednání, které jim ve výsledku mnoho spokojenosti nepřinese. Místo toho byste měli nejdříve přemýšlet a až poté jednat. Zkuste se tohoto postupu držet při hledání vhodného pojištění pro vaše vozidlo a garantujeme vám, že uděláte dobře. A ještě nám jednou poděkujete.

Internet nám do života přinesl opravdu značné množství výhod a byla by škoda je nevyužít, když jsou doslova na dosah ruky. Chcete patřit mezi ty chytřejší? Určitě se k němu neotáčejte zády a naučte se s ním pracovat, jak nejlépe to jde. Pojištění online je opravdu skvělou službou veřejnosti.

Foto: Tokfo, CC BY-SA 2.0, Link

Jak ušetřit na povinném ručení? Vyzkoušejte pojištění online - fotografie