Vášeň značky SEAT pro českou atletiku neslábne ani po 23 letech

26.5.2022

SEAT pokračuje ve svém dlouhodobém partnerství s Českým atletickým svazem (ČAS). Španělská automobilová značka se sportovním duchem zajišťuje svými vozy mobilitu českým atletům i zdárný průběh atletických závodů a mítinků. SEAT se jako oficiální partner Českého atletického svazu prezentuje atraktivními modely ze své široké nabídky také na jednotlivých atletických akcích.

„Dlouhodobá spolupráce s Ceským atletickým svazem, trvající již bezmála ctvrt století, je dukazem, že SEAT je znackou, na kterou je naprosté spolehnutí,“ ríká Aleš Novák, reditel divize SEAT spolecnosti Porsche Ceská republika. „Teší nás, že i v letošním roce mužeme podporovat ceské atlety a setkávat se s fanoušky atletiky na celorepublikových i regionálních atletických akcích.“

„Máme velkou radost, že se již více než dve desetiletí mužeme oprít o tak skvelého partnera, jakým je SEAT,“ ríká Libor Varhaník, predseda Ceského atletického svazu. „Vozy SEAT pomáhají ceským atletum pri nárocné príprave a nám v zázemí usnadnují organizaci atletických mítinku a závodu a zajištují jejich hladký prubeh. Za dosavadní spolupráci znacce SEAT velmi dekujeme a tešíme se na její pokracování.“

Ceské atletické jaro je ve znamení seriálu mistrovství Ceské republiky v nejruznejších atletických disciplínách, které odstartovalo 2. dubna mistrovstvím CR v chuzi na 20 km v Podebradech a 9. dubna mistrovstvím CR v pulmaratonu v Pardubicích. Vozy SEAT byly v obou prípadech pro organizátory nepostradatelné, mimo jiné jim byla sverena role casomíry.

SEAT se jako oficiální partner Ceského atletického svazu zúcastní také mistrovství CR mužu a žen v Hodoníne (24. – 25. cervna 2022), mistrovství CR mužu a žen do 22 let v Brne (27. – 28. srpna 2022), mistrovství CR družstev mužu a žen v Chebu (4. zárí 2022), mistrovství CR v behu na 10 km Praha – Bechovice (25. zárí 2022) a mistrovství v prespolním behu mužu, žen, junioru a juniorek v Rumburku (26. listopadu 2022).

SEAT se v rámci podpory ceské atletiky tradicne zameruje i na nejmenší sportovce a rodiny s detmi. Španelská znacka proto na výše uvedené cervnové mistrovství v Hodoníne, na zárijový mítink v Kadani a na akci Mladé Bechovice (Praha – Bechovice; 17. zárí) zve rodiny s detmi, aby prišly nejen povzbuzovat nejlepší ceské atlety, ale také si zasportovat v rámci projektu Atletika pro deti a Atletika pro rodinu. Cílem techto aktivit je vést deti k tomu, aby si prirozene osvojily základní pohybové dovednosti, at se jedná o beh, skok nebo hod. Všestranná atletika jim totiž nabízí ideální zpusob, jak získat základy zdravého pohybu a vývoje. Malí sportovci se pak po této základní atletické príprave mohou rozhodnout, zda chtejí pokracovat s výkonnostní atletikou nebo se venovat jinému sportu.

SEAT se stal oficiálním partnerem Ceského atletického svazu již v roce 1999. Vozy SEAT zajištují od té doby spolehlivou mobilitu výjimecným ceským atletum, trenérum a funkcionárum CAS. Fanoušci atletiky se s automobily znacky SEAT setkávají také na významných atletických mítincích. Pevným základem dlouhodobého a úspešného partnerství znacky SEAT s ceskou atletikou jsou spolecné hodnoty, at se jedná o sportovního ducha, touhu po nejlepších výkonech nebo univerzální zamerení. Mezi nejprestižnejší akce, realizované doposud v rámci vzájemné spolupráce znacky SEAT a Ceského atletického svazu, patrí halové mistrovství Evropy v atletice, které se uskutecnilo v breznu 2015 v Praze.