CUPRA a FC Barcelona prodlužují svou globální alianci do roku 2029

1.3.2024

Značka CUPRA a sportovní klub FC Barcelona prodloužily včera svou globální alianci, která bude i nadále inspirovat svět z Barcelony. CUPRA zůstane „Oficiálním automobilovým partnerem pro mobilitu“ a „Oficiálním vozem“ klubu po dalších pět sezon až do roku 2029 a rozšiřuje své spojení na všechny profesionální sporty klubu.

V sídle značky CUPRA v Martorellu se uskutečnila akce, na níž předseda představenstva značky CUPRA Wayne Griffiths a prezident klubu FC Barcelona Joan Laporta oznámili prodloužení smlouvy. Setkání se zúčastnili také hráči různých profesionálních týmů klubu: Robert Lewandowski (hráč 1. fotbalového týmu mužů), Jana Fernándezová (hráčka 1. fotbalového týmu žen), James Nnaji (hráč 1. basketbalového týmu mužů), Miquel Feixas (hráč 1. futsalového týmu mužů), Domen Makuc (hráč 1. házenkářského týmu mužů) a Matías Pascual (hráč 1. týmu mužů v hokeji na kolečkových bruslích).

Značka CUPRA prodloužila smlouvu s fotbalovým klubem ve svém sídelním městě. Aliance sahající do roku 2019 je založena na hodnotách sdílených oběma značkami a společnou vizí budoucnosti. Zaměření na mladé talenty ve všech profesionálních týmech klubu FC Barcelona je v přímé souvislosti s rebelantskou esencí značky CUPRA, stvořené pro novou generaci milovníků automobilů připravených na elektrickou mobilitu.

„U značky CUPRA sdílíme hodnoty klubu FC Barcelona, největšího klubu na světě. Obě značky čelí výzvám s vášní, máme vítězné ambice a globální misi inspirovat svět z Barcelony. Náš společný závazek vůči budoucnosti a novým generacím vytvořil jedinečné spojení, v němž budeme s velkou radostí pokračovat. Prodloužení naší globální aliance nám umožní i nadále zpochybňovat status quo na hřištích i silnicích a posilovat naši ambici proměnit značku CUPRA v opravdu globální značku,“ vysvětlil Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA.

Prezident klubu FC Barcelona Joan Laporta k tomu dodal: „Máme velkou radost, že můžeme prodloužit naši smlouvu se značkou CUPRA až do roku 2029 a rozšířit ji na všechny naše profesionální sportovní týmy v klubu FC Barcelona. Barça a CUPRA vytvořily v uplynulých letech výjimečný tým, který byl nyní posílen, aby čelil budoucnosti vítězným duchem. Světy sportu a automobilů mají společnou výzvu v podobě posouvání hranic v honbě za úspěchem. S vědomím této výzvy se těšíme na pokračování spolupráce v nadcházejících několika letech s mladou, vedoucí, globální a odhodlanou značkou, jakou je CUPRA.“

Více než partnerství CUPRA touto novou globální aliancí prodlužuje svou roli „Oficiálního automobilového partnera pro mobilitu“ a „Oficiálního vozu“ klubu FC Barcelona. Značka také zůstává „Globálním partnerem“ a bude přítomna jako jeden z oficiálních sponzorů projektu Espai Barça, který zahrnuje přestavbu a modernizaci sportovního zázemí klubu FC Barcelona v barcelonské čtvrti Les Corts a stadionu Estadi Johan Cruyff v tréninkovém centru Ciutat Esportiva Joan Gamper v městě Sant Joan Despí.

Smlouva rozšiřuje rozsah sponzorování sportovních sekcí klubu. CUPRA se kromě udržování spojení s prvními fotbalovými týmy mužů a žen stane oficiálním sponzorem basketbalových, futsalových a házenkářských týmů klubu FC Barcelona a také týmu hokeje na kolečkových bruslích, a bude jím až do června 2029.

Globální působení značky a klubu umocní logo CUPRA na pravém rukávu dresů fotbalových týmů mužů a žen v průběhu letních turné v letech 2024, 2025 a 2026 a také při mezinárodních přátelských utkáních týmů v nadcházejících třech sezonách. Společnost bude hlavním partnerem sportovní školy Barça Academy s cílem podporovat globální strategii značky CUPRA a upevňovat její zaměření na talentované jedince. Výsledkem tohoto spojení bude přítomnost značky CUPRA v názvu organizace a různých místech sportovního areálu.

Inspirování světa z Barcelony Účastníky akce v Martorellu přivítala studie CUPRA DarkRebel, kterou značka představila na autosalonu IAA 2023 v Mnichově, spolu s modely CUPRA Raval a CUPRA Tavascan. Tyto elektrické modely reprezentují vizi a budoucí plány značky CUPRA, jejichž součástí jsou i tito noví hrdinové pro novou éru.

Prodloužení tohoto globálního partnerství přichází po rekordním roce 2023, kdy bylo zákazníkům dodáno 230 700 vozů, o 50,9 % více než v předchozím roce. Značka CUPRA tak dodala od svého uvedení na trh v roce 2018 již více než 530 000 vozů. CUPRA si navíc upevnila své postavení jedné z nejrychleji rostoucích automobilových značek v Evropě díky solidním výsledkům na klíčových trzích.

CUPRA a FC Barcelona prodlužují svou globální alianci do roku 2029  - fotografie